• ALİBEY ÇAVUŞOĞLU OTEL
    • SİZ DEĞERLİ KONUKLARIMIZA HİZMET VERMEKTEN ONUR DUYARIZ.
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

ANA SAYFA


     AKTİVİTELER

   
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar

Rize dik yamaçlı vadileri, doruklara ulaşabilir dağları, buzul gölleri, zümrüt yeşili yaylaları, tarihi kemer köprüleri ve kaleleri, coşkun akan dereleri ile çok özel bir turizm beldesidir. Kano, delta, dağ kayak, trekking gibi bir dizi hobi turizm etkinliği uygun doğaya, güvenlikli ve içtenlikli bir ortama sahiptir.

 

Yaylalar : Kaçkar sıra dağlarının eteklerinde, Çamlıhemşin, Hemşin ve İkizdere ilçelerinde yoğun biçimde yer alan yaylalar, iyi korunmuş özgün mimarili evleriyle bulutların ötesinde bir yaşam sunar izleyenlere. Bu yaylalardan Ayder, Kavron ve Anzer yaylaları turizm merkezidir. Bu yaylalar özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olur.

 

Dağ Sporları : Kaçkar Dağları Türkiyenin  büyük dağlarındandır. Alp dağları silsilesindendir. Yürüyüşler, dağ tırmanışları için uygun bir ortam oluşturur. Flora ve Fauna olarak da çok özel bir yapıya sahiptir.

 

Kano : Rize derelerinde özellikle Fırtına deresi ve İyidere’de karların eridiği zamanda “kano” yapılmaktadır.

 

 

Termal Turizmi : Doğu Karadeniz’in tek kaplıcası Ayder’dedir. Bir çok hastalığa iyi geldiği kanıtlanan kaplıca ilgi odağıdır.Ayrıca içmece olarak Rize zengindir. Özellikle Andon içmecesi mide ve böbrek hastalıklarına iyi gelmektedir. İkizdere Ilıca Köyünde de  sondaj çalışmaları devam etmektedir.

 

Kuş ve Kelebek Gözlemciliği : Kaçkar’ların  zengin florası yanında kuş ve kelebeklerin  fazlalığı bu etkinliğin yapılmasına fırsat vermektedir. Özellikle İkizdere Çamlık beldesinde  bu aktivite için ortamı bulmuştur.

 

Rize Kalesi13. yy.’ da Cenevizliler tarafından yapıldığı düşünülmektedir. Günümüzde turistik amaçlı  kullanılmaktadır. Bir yandan kaleyi gezerken bir yandan da çayınızı kahvenizi yudumlarken bir şeyler atıştırabilirsiniz.

 

Ziraat Çay Bahçesi Rize de uzun yıllardır hizmet veren ve ziyaretçi akınına uğrayan Ziraat Çay bahçesinde çayınızı yudumlarken Rize’nin eşsiz manzarasında günün bütün yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz.

 

Ayder Yaylası Ayder yaylası 1350 m. yüksekliğe sahip  çam ormanları ile kaplı eşsiz bir doğa harikasıdır. Yol boyunca şelaleler, akarsular, tarihi köprüler, eski ahşap evler ve bir çok endemik bitki ile karşılaşmanız mümkündür. Ayder yaylası ulaşımının kolay olması sebebiyle hem yaz mevsiminde hem de kış mevsiminde yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.

 

Çayeli- Kuspa İlçe merkezine uzaklığı  yaklaşık 7 km olan  Kuspa, tam da Karadeniz’ le  özdeşleşen mavinin yeşille buluştuğu bir konuma sahiptir.

 

Rafting ve KanoAdrenalin tutkunları bir yandan Fırtına Deresinde her yıl düzenlenen kano ve rafting etkinliklerine katılıp doyasıya eğlenirken bir yandan da Fırtına Deresinin serin sularına kendilerini bırakabilirler.

 

Ayrıca doğa sporlarından hoşlananlar için Rize’de  heliksi ve off-road yapma imkanı da var.

 
 
Rezervasyon
İsim
E-Mail
Telefon
İl
Mesaj
 
 
 
G.T.SERTİFİKASI
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.93597.9677
Euro9.44329.4811